Sprawdzone smaczne przepisy kulinarne. Wszystko udokumentowane zdjęciami. Udane podróże, ciekawa książka, niesamowity film.
Blog > Komentarze do wpisu

Mam natchnienie na Faworki oraz pączki

Wiele wątpliwości i wiele pytań. Co podać na danie główne, a co podać na przystawkę? Co zrobić, jeśli chcemy aby nasze dania zrobiły wrażenie? Przede wszystkim trzeba się zacząć bawić jedzeniem i bawić gotowaniem. Nie traktować z nabożnym stosunkiem żadnego z dań, bowiem może się okazać że ono nas po prostu nie będzie traktować poważnie. Czy kiedy w Tłusty Czwartek piecze się faworki bądź pączki, bo przepis na pączki wpadł nam w ręce nie musimy trzymać się tak skrupulatnie tego, co jest napisane w recepturze, ale wykazać się jakąś małą, ale za to być może, daleko idącą wyobraźnią i trzymając się poniekąd zasad, również umieć z nich w porę zrezygnować.


Również nie wiedząc, co robić, można zastanowić się nad propozycją innych potraw i deserów, takich jak faworki czy chrusty, które nie tylko są nietrudne do wykonania, ale również z punktu widzenia wyglądu, mogą robić całkiem niezłe wrażenie na osobach, które po nie sięgną, zwłaszcza, kiedy będą one zrobione przez nas samych, a nie kupione w jakimś sklepie czy cukierni. W takiej sytuacji, możemy się poszczycić tym, że umiemy działać, umiemy gotować i wszystko, co chcemy sobą zaprezentować jest właśnie takie, czyli smaczne i naprawdę interesujące dla osób, które będą czegoś kosztować. Wtedy można spokojnie rzec, że u nas tłusty czwartek jest praktycznie każdego dnia, a nie tylko i wyłącznie przez Popielcem. A to zawsze dobrze się sprzedaje nie tylko rodzinie, ale również wszelkim przyjaciołom, dla których jedzenie znacznie wykracza poza zupkę chińską prosto z Radomia.

środa, 11 stycznia 2012, przepisy4u

Polecane wpisy